Ana SayfaYaşamdanKünefeden NFT üreten tatlıcı metaverse'te şube açtı

Künefeden NFT üreten tatlıcı metaverse’te şube açtı

Sanal evren metaverse’lerde arazi satın almak her geçen gün yaygınlaşırken, MetaMetric verilerine göre 2021’de dört büyük platformda 501 milyon dolar hacme ulaşan metaverse arazi satışlarının, bu yıl 1 milyar doları bulacağı öngörüldü.

- Advertisement -

Sanal evren metaverse’lerde arazi satın almak her geçen gün yaygınlaşırken, MetaMetric verilerine göre 2021’de dört büyük platformda 501 milyon dolar hacme ulaşan metaverse arazi satışlarının, bu yıl 1 milyar doları bulacağı öngörüldü. İş dünyasında daha çok moda markalarının ve restoran zincirlerinin öncülük ettiği bu akıma Türkiye’den de bir tatlı restoranı katıldı.

Geçen ay künefe, dolama, baklava gibi tatlıları retro oyunlardan ilham alarak NFT’ye dönüştüren tatlı restoranı, yeni şubesini gerçek dünyadan önce metaverse’te açtı.

Teknoloji trendlerini yakından takip eden küresel birçok marka, gerçek dünyadaki satış ve gelirlerini artırması beklentisiyle metaverse platformlarında bir bir yerini almaya başladı. Daha çok moda markalarının, restoran zincirlerinin ve hazır gıda şirketlerinin liderlik ettiği bu trende, Türkiye’den de bir tatlı restoranı katıldı. Daha önce künefe, dolama, baklava gibi tatlıları NFT’ye dönüştürerek büyük yankı uyandıran tatlı restoranı, Karaköy’deki yeni fiziksel şubesinin açılışını ilk önce metaverse’te yaptı.

- Reklam -