Ana SayfaMagazinKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tamer Karadağlı'nın müdür olduğu Devlet...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tamer Karadağlı’nın müdür olduğu Devlet Tiyatroları’nı ziyaret etti

- Advertisement -

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Tamer Karadağlı’nın müdür olarak atandığı Devlet Tiyatroları’nı ziyarete gitti. Karadağlı ile gezen Ersoy, yeni sezonda sahnelenecek temsiller hakkında bilgi alarak kostüm hazırlık çalışmalarını inceledi.

20 gün önce Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararına göre tiyatro ve sinema oyuncusu Tamer Karadağlı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Devlet Tiyatroları’nda Karadağlı ile bir araya gelerek yeni sezonda sahnelenecek temsiller hakkında bilgi aldı, kostüm hazırlık çalışmalarını inceledi.

KARADAĞLI’DAN BİLGİ ALDI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde incelemelerde bulundu. Ersoy’u gelişinde DT Genel Müdürü Tamer Karadağlı karşıladı. Karadağlı, Bakan Ersoy’a ekim ayında perdelerini açacak DT’de sahnelenecek temsiller hakkında bilgi verdi. Yeni sezonda giyilecek kostümlerin hazırlık çalışmalarını da inceleyen Ersoy, DT Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen oyuncu seçimlerini de izledi. Ersoy, sanatçılara başarı dileğinde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tamer Karadağlı'nın müdür olduğu Devlet Tiyatroları'nı ziyaret etti

Kaynak: AA / İsa Toprak – Kültür Sanat

- Reklam -
Exit mobile version