Ana SayfaMagazinKızılcık Şerbeti'nde Atatürk fotoğrafı sansürlendi mi? İddiayı yalanlayan yapımcı öfkeden deliye döndü

Kızılcık Şerbeti’nde Atatürk fotoğrafı sansürlendi mi? İddiayı yalanlayan yapımcı öfkeden deliye döndü

- Advertisement -

Bir izleyici Kızılcık Şerbeti dizisinde Atatürk rozetinin sansürlendiğini iddia ederek tepki gösterdi. Dizinin yapımcısı Faruk Turgut ise sansür iddiasına tepki göstererek “‘Atatürk rozetin kapattılar’ diye algı yaratan zavallılara sesleniyorum. Benim Atatürk’e olan sevgimi ve saygımı sorgulamak sizin haddiniz olamaz. Benim yolum da belli, çizgim de” dedi.

Sıla Türkoğlu ve Doğukan Güngör’ün başrolünü paylaştığı Kızılcık Şerbeti‘nin 28. bölümünde Atatürk rozetinin sansürlendiği ileri sürüldü. Bir izleyicinin yorumuyla çılgına dönen yapımcı ve yapım şirketinden peş peşe açıklama geldi.

Diziyi izleyen bir kullanıcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Show TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinin bu haftaki 28. bölümündeki Fatih rolünü oynayan Doğukan Güngör’ün ceketinin yakasındaki Atatürk figürünün karartılması karşısında ağzım açık kaldı. Bu kadar mı korkulur Atatürk’ten. Karartmaya izin veren dizi yapımcı ve yönetmeninin protesto ediyorum” dedi.

Kızılcık Şerbeti'nde Atatürk fotoğrafı sansürlendi mi? İddiayı yalanlayan yapımcı öfkeden deliye döndü

Paylaşımı gören dizinin yapımcısı Faruk Turgut ise Instagram hesabından tepki göstererek “‘Atatürk rozetin kapattılar’ diye algı yaratan zavallılara sesleniyorum. Benim Atatürk’e olan sevgimi ve saygımı sorgulamak sizin haddiniz olamaz. Benim yollum da belli, çizgim de” ifadelerini kullandı.

Ünlü yapımcının patronu olduğu yapım şirketi Gold Film’in resmi hesabından da yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi: “Show TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinin 28 bölüm sahnesinde oyuncumuz Doğukan Güngör’ün üstünde yer alan logonun kapatılması hakkında ‘Atatürk fotoğrafı’ kapatıldı ifadesiyle basında yer alan iddialar gerçeğe yansıtmamaktadır. Bahse konu olan yaka amblemi bir giyim markasını temsil etmektedir ve RTÜK gereği kapatılmıştır. Değerli izleyicilerimize ve Kamuoyuna duyurulur…”

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com – Magazin

- Reklam -
Exit mobile version