Ana SayfaModaKilolu kadınlar için giyim ipuçları ve zayıf görünmek için kıyafet hileleri

Kilolu kadınlar için giyim ipuçları ve zayıf görünmek için kıyafet hileleri

- Advertisement -

Kilolarınız nedeniyle kıyafet seçmekte zorlanıyorsanız balık etli, kilolu veya büyük beden de olsanız istediğiniz kıyafetleri doğru kombinleyerek giymeniz mümkün. Kim demiş kilolu kadınlar çizgili giyemez diye! Tüm sezon boyunca özendiğiniz kıyafetleri giymenin bir yolunu arıyorsanız, bu yazımıza mutlaka göz atın. Çünkü çiçekliyse çiçekli, çizgiliyse çizgili… Hatta crop top dahi giymenin yolları bu yazımızda! İşte çizgili tişörttten şorta; her kıyafette iyi görünmenin yolları ve daha ince gösteren modeller…

 • Üst bedeni daha ince gösterme yollarından başlamak gerekirse, beliniz kalın olmasına rağmen omuzlarınız şekilliyse, hem boynunuzu daha uzun ve ince gösterecek hem de üst bedeninizin genişliğine rağmen dikkati dağıtacak V yaka tişörtlere, omuzları açıkta bırakan bluzlere yönelebilirsiniz.
 • Kesinlikle tam göğüs hizasından bollaşan bluzlerden ve elbiselerden uzak durun. Bu hem göğüslerinizi daha büyük gösterir hem de belinizi kapamak isterken daha kalın bir üst beden görünümüne neden olur.
 • Kruvaze kesim, kalçadan itibaren bollaşan bluz ve elbiselere yönelin.
 • Göbeğiniz varsa belin biraz üstünde drapeli bir elbise hem vücudunuzu daha ince gösterir hem de duruşunuzu düzeltir. Bir de korseli iç çamaşırı kullanırsanız, daha fazla kıyafet seçeneğiniz olur.
Göğüsleriniz büyükse, üst bedeniniz genişse...

Göğüsleriniz büyükse, üst bedeniniz genişse…

 • Göğüsleriniz büyükse, hem beliniz kalın hem de kalçalarınız genişse, V yaka, bele sıkı bir şekilde oturan ve kalçalarda bollaşan bluz ve elbiselere yönelin.
 • Boynunuzu olduğundan uzun göstermek istiyorsanız veya kilolarınız nedeniyle daha tıknaz görünüyorsanız bisiklet yakalardan uzak durun. V yaka her zaman kurtarıcınız…
 • Kollarınız genişse, kollarınızın genişliğinden şikayet ediyor ancak biraz olsun dekolte vermek istiyorsanız, omuzları açıkta bırakan ama kolları örten bluzler ideal. Omuz dekoltesi hem günlük hayatta hem de gece davetlerinde çok daha elegan görünmenize yardımcı olacaktır.

Renklerin gücünden yararlanın

Armut vücut tipine sahipseniz alt parçalarda koyu, üst parçalarda açık renkler kullanın.

Ton sür ton giyinmek de sizi hem daha ince hem daha uzun göstereceğini unutmayın. Mutlaka tek bir renk olmak zorunda değil. Aynı rengin farklı tonlarını da kullanabilirsiniz.

Desenleri iyi kullanın

Büyük çiçek desenleri, şekiller, geometrik desenler hangi bölgede kullanılırsa, o bölgeyi daha kilolu gösterir. O nedenle desenli giymeyi seviyorsanız desenlerin çok küçük olmasına dikkat edin. Küçük çiçekli elbiseler buna örnek olabilir. Ama kesinlikle büyük tropikal desenlerden kaçının. Bir diğer yandan büyük çiçekli desenler kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir.

Kumaşlardan yararlanın

Kalın dokulu kumaşlar sizi olduğunuzdan daha kalın gösterecektir. Akışkan kumaşlar tercih edin. Dökümlü modellerle hem daha rahat edersiniz hem de fazlalıklarınız kıyafetten dışarı taşmaz.

Cepleri lehinize kullanın

Cepsiz pantolonlar kalçalarınızın daha büyük görünmesine yol açabilir. Bu nedenle arkada cepli pantolonlar tercih edin. Ancak potluk yapmamaları için varsa dikişlerini sökmeyin. Özellikle kumaş pantolonlarda yandan cepler tam yandan dik bir şekilde geliyorsa, bu cepler potluk yapmaya müsaittir.

Boyunuz uzun olsa da topuklu ayakkabılarınızı bir kenara atmayın

Mutlaka yüksek topuklu bir stilletto olmasına gerek yok, 5 cm topuk bile hem duruşunuzu değiştirecek hem de sizi daha ince ve uzun gösterecektir. Ancak platform ayakkabılardan uzak durun.

Boyunuz uzun olsa bile yüksek topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz ancak bilekleriniz kalınsa, bilekten bağlı modellerden uzak durun.

Yaz aylarında nude tonlu ayakkabılar ile silüetinizi daha uzun gösterme şansınız var. Ten rengi ayakkabılar ile hem daha şık hem de daha uzun ince görünebilirsiniz.

Askılı bluz giymenin de bir yolu var! 

Askıların en az iki parmak kalınlığında olmasına dikkat edin. Üstelik kalın askılar kollarınızı ve omuzlarınızı çok daha biçimli gösterir.

Crop toplarınızı boyfriend gömleklerle giyebilirsiniz

Crop toplarınızı boyfriend gömleklerle giyebilirsiniz

Bu sene büyük beden ceketlerin yerini boyfriend gömlekler aldı. Yine de ceket ya da gömlek, oversize modeller sayesinde içlerinde crop toplarınızı rahatlıkla giyebilirsiniz. Dikkat dağılacağından, hem göğüsleriniz çok büyük görünmeyecek hem de bel oyuğunuz kapandığı için rahat edeceksiniz. Altına da yüksek bel bir pantolon giyerseniz göbeğinizi saklama derdi duymazsınız. Ancak boyunuz kısa ise gömleğin kalçada bir yerde bitmesine dikkat edin, daha uzun olmasın. Tabii bir de pantolon paçanızın bilekte bitmesi, ayağınızda topuklu bir ayakkabı olması her şeyi daha da güzelleştirecektir. Spor bir ayakkabı giyecekseniz de ayakkabınızın çok düz olmamasına, hafif de olsa topuğu olmasına dikkat edin.

Crop top için bir diğer seçenek ise, yüksek bel bir şort veya pantolonla tam belin biraz üzerinde bol bir crop top giymek.

Enine çizgi herkesin hakkı!

Enine çizgi herkesin hakkı!

Kim demiş enine çizgili bluz, tişört ve kazakların sadece zayıfların hakkı olduğunu?! Mesafesi doğru ayarlanmış enine çizgilerle olduğunuzdan daha ince görünmeniz mümkün. Tek dikkat etmeniz gereken çizgilerin çok kalın olmaması ve aralarındaki mesafenin geniş olmaması.

 • Göğüsleriniz büyükse, iyi kalitede toparlayıcı sütyenler sayesinde göğüsleriniz olduğunda daha da küçük görünecektir. Böylece canınız isterse rahatça bisiklet yaka tişörtler de giyebilirsiniz. Halen emin değil misiniz? O halde boynunuza güzel uzun bir kolye takmayı deneyin!
 • Vücudunuzun üstü kalın, alt kısmı ince ise, kalın çizgili bir deseni kesinlikle üstte kullanmayın. Bunun yerine omuzlarda desensiz, göğüslerden itibaren çizgili olan modellere yönelebilirsiniz.
 • Üst tarafınız ince alt kısmınız genişse, üstte ince çizgili, altta ise düz renk bir etek ya da pantolon giyebilirsiniz.
 • “Kısa boyluysanız yatay değil dikey çizgili kıyafetler tercih edin” deseler de dikine çizgili kıyafetlerde çizgi hattının bozulması vücudu biçimsiz gösterebilir. Bu nedenle vücudunuzun güvendiğiniz bölümünde dikey çizgili tercih etmeniz daha doğru olur.
İllüzyona mı ihtiyacınız var?

İllüzyona mı ihtiyacınız var?

 • Desenli bir üst ile yine desenli bir pantolon veya eteği kombinleyin ve bir illüzyon yaratın.
 • Düz saçlarla büyük gözlükler takarak da yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.
 • Uzun, aşağı doğru sarkan kolyeler hem göğüslerinizin genişliğini gizler hem de omuzlarınızı daha ince gösterir. Kolyenin yaratacağı ince efekt ise belinizi ve bacaklarınızı daha ince göstermeye yardımcı olur.
 • Diz üstünde gömlek elbiseler, ton sür ton bir efekt yaratır, tek parça rahatlığı verir ve sizi olduğunuzdan daha ince gösterir. Ancak gömlek elbisenin hafif dökümlü olmasına dikkat edin.
Şort da giyebilirsiniz!

Şort da giyebilirsiniz!

 • Bele iyi oturan, o bölgeyi iyi bir şekilde saran yüksek belli bir şort, klasik bir beyaz gömlekle kombinlendiğinde son derece zayıf gösterir. Uzun bir üst ve kısa bir alt mükemmel görünür.
 • Beliniz kalınsa sonbahar ve kış aylarında, üzerine giyeceğiniz deri bir ceket de o bölgeyi kapatmanıza yardımcı olur. Şortunuzun ne çok uzun ne de çok kısa olmamasına dikkat edin. Şortunuz siyahsa, tamamen opak çorap yerine hafifçe teninizi gösteren siyah bir şort ve hafif topuklu bir ayakkabı ile çok daha uzun ve ince görünme şansınız olur.

Geniş omuzlara oversize ceketler ama omuzda..

Üst kısmınızın geniş olduğunu düşünüyorsanız, göğüsleriniz de büyükse, omuzlarınıza ince bir ceket alın. Bu sayede kollarınızdaki fazlalıkları kapatmış olursunuz.

- Reklam -