Ana SayfaModaİnternet alışverişinde doğru kıyafet bedeni bulmanın yolları

İnternet alışverişinde doğru kıyafet bedeni bulmanın yolları

Pandemiyle birlikte internet alışverişleri de yaygınlaştı. İnternetten kıyafet alışverişi yapmak, birçok kişi için endişe verici olabiliyor. Bunun nedeni de sipariş edilen kıyafetin bedeninin uyup uymayacağını kestirememek. Şimdi sizlerle paylaşacağımız tüyolarla doğru beden ölçünüzü bularak internetten kıyafet alışverişi yapmanız daha kolay hale gelecek.

ÜRÜN YORUMLARINI MUTLAKA OKUYUN

- Advertisement -

Çoğu online alışveriş sitesinin kullanıcı yorumları ürün hakkında binlerce yorum içerir. Üstelik bazı sitelerin resimli yorum özelliği de var. Sıkılmadan tüm yorumları okuyun. Kıyafetlerin kullanıcılar üzerindeki duruşlarını inceleyin. Kendinize bu yorumlardan pay biçebilirsiniz.

MARKALARIN BEDEN TABLOLARINA BAKIN

MARKALARIN BEDEN TABLOLARINA BAKIN

İnternetten kıyafet satan çoğu satıcı ürünlerin beden ölçülerini de santimetre hesabıyla yazar. Ürünü satın almadan önce beden tablosunu kontrol edin ve bedeninizi ölçün. Bu alacağınız kıyafetin üzerinizde nasıl duracağına dair size fikir verecektir.

ÖNCEKİ ALIŞVERİŞ YAPTIĞINIZ MARKALARIN ÖLÇÜLERİNDEN YARDIM ALIN

ÖNCEKİ ALIŞVERİŞ YAPTIĞINIZ MARKALARIN ÖLÇÜLERİNDEN YARDIM ALIN

Beden ölçüleri Small, Medium, Large gibi kategorilere ayrılmış olsa da her markanın ölçüsü bu standartta olmayabilir. Yani X markasının small bedeni size tam olurken Y markasının small bedeni size uymayabilir. Bu gibi durumları aklınızda bulundurarak alışveriş yapmalısınız.

KIYAFETLERİN TARZI VE KESİMİ ÖNEMLİ

KIYAFETLERİN TARZI VE KESİMİ ÖNEMLİ

İnternetten alışveriş yaparken riskli kesimleri olan kıyafetleri tercih etmekten uzak durun. Bunun yerine kesiminin üzerinde nasıl duracağından emin olduğunuz kıyafetlere yönelin. Ceket ya da gömlek alışverişini internetten yapmak bu nedenle riskli.

BEL ÖLÇMENİN PÜF NOKTASI

BEL ÖLÇMENİN PÜF NOKTASI

Kağıt para ya da A4 kağıdı kullanarak belinizin genişliğini ölçebilirsiniz. Öncelikle kağıt paranın uzun kenarı veya A4 kağıdın kenarını ölçün. Sonrasında kağıdı belinizin etrafına sarın. Kaç santim olduğunu bu şekilde toplayarak hesaplayabilirsiniz.

BEL NASIL ÖLÇÜLÜR?

BEL NASIL ÖLÇÜLÜR?

Bel ölçünüzü mezurayla bulmak için doğal bel kıvrımınızı belirleyin. Yani belinizin katlandığı alanı ölçmeniz gerekiyor. Ölçerken mezurayı gevşek tutun.

GÖĞÜS NASIL ÖLÇÜLÜR?

GÖĞÜS NASIL ÖLÇÜLÜR?

Göğüs ölçüsü hem göğüsün altından hem de en geniş yerinden alınır. Yine mezurayı gevşek tutarak ölçümünüzü yapın.

BASEN NASIL ÖLÇÜLÜR?

BASEN NASIL ÖLÇÜLÜR?

Basen ölçümü en geniş olan kısımdan yapılır. Bacaklarınızı yan yana getirin ve mezurayı kalçanızın en geniş olduğu yere dolayın.

ALT BEDEN ÖLÇÜMÜ NASIL YAPILIR?

ALT BEDEN ÖLÇÜMÜ NASIL YAPILIR?

Özellikle pantolon alırken alt beden ölçünüz önemlidir. Belinize mezurayı takın ve bacaklarınızın arasından geçirerek bacak uzunluğunuzu ölçün. Ardından A bölgesini ölçmeye başlayın.

A bölgesi kasıklardan ayak bileğine kadar olan bölümdür. Ölçüm yaparken düz durmanız ve ayağınızı kalça genişliğinde açmanız gerekiyor.

- Reklam -