Ana SayfaSeyahatİngiltere'nin en iyi doğa harikası milli parkları

İngiltere’nin en iyi doğa harikası milli parkları

Yurt dışı seyahatinizde İngiltere’yi tercih ettiyseniz, gidebileceğiniz en iyi yerler arasında milli parklar var. Tarihi ve doğayı seviyorsanız, milli parklarda bir yürüyüş yapmak size çok şey katacaktır. İngiltere’nin gizli kalmış doğal parklarını derledik… /ÖZEL

Grimspound, Dartmoor

- Advertisement -

Bir Tunç Çağı yerleşimi olan Grimspound, 24 taş kütlesi ve büyük bir sınır duvarına sahiptir. Grimspound, Dartmoor’daki en iyi tarih öncesi yerleşim yerlerinden biri.

Stackpole Quay, Pembrokeshire

Stackpole Quay, Pembrokeshire

Küçük liman bölgesi olan Stackpole Quay, taşlı kumsalı ve berrak suları sayesinde ziyaretçi akınına uğruyor. Sahil şeridi boyunca 10 kilometrelik bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Ravenscar, North York Moors

Ravenscar, North York Moors

Bir sahil köyü olan Ravenscar, dik bir uçuruma sahip. Bölgede foklar ve fosiller görülebilir. Gelgit azaldığında fok kolonisi daha da yakınlara gelir.

Denny, New Forest

Denny, New Forest

New Forest, İngiltere’nin en büyük antik ormanlık alanıdır. Denny ormanı ise kamp ge gezinti yapmak için harikadır.

Muir of Dinnet, Cairngorms

Muir of Dinnet, Cairngorms

Muir of Dinnet, ormanlık alanları ve kırları olan doğal bir koruma alanı. Manzara son derece nefes kesici. Doğaseverlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir mekan.

Skirrid Dağı, Brecon Beacons

Skirrid Dağı, Brecon Beacons

Skirrid Dağı’nın tepesinde harika bir manzara sizi bekliyor. İngiltere’nin en güzel zirvelerinden biri olan Skirrid Dağı’na Kutsal Dağ da deniyor.

Angletarn Pikes

Angletarn Pikes

Britanya’nın Göller Bölgesi (Lake District) son derece popüler. Bölgede Angletarn Pikes ile aynı adı taşıyan bir gölde şelale de var. Her şeyden uzakta vahşi yaşamın ortasında harika zaman geçirmeniz garantili.

Gaping Gill, Kuzey Yorkshire

Gaping Gill, Kuzey Yorkshire

İngiltere’deki en büyük yeraltı mağarası olan Gaping Gill, aynı zamanda doğal bir mağaradır. Hem mağaranın bulunduğu bölge hem de mağaranın içi sizi büyüleyecek.

College Vadisi, Northumberland

College Vadisi, Northumberland

Vahşi yaşamın ve antik kalıntıların bir arada olduğu College Vadisi, her açıdan mükemmel bir gezinti noktası. Doğayla tarihin iç içe bulunduğu vadide yürüyüş yapmak zamanda yolculuk yapmak gibi gelecektir.

Uath Lochan Golü, Cairngorms

Uath Lochan Golü, Cairngorms

Inshriach Ormanı’ndaki Uath Lochan Gölü, adeta gizli bir hazine. Karanlık manzarasıyla sizi büyülemeyi bekliyor.

- Reklam -