Ana SayfaMagazinİfadeleri alınan Dilan Polat ve Engin Polat'ın sorgusu 6 saat sürdü

İfadeleri alınan Dilan Polat ve Engin Polat’ın sorgusu 6 saat sürdü

- Advertisement -

Kara para aklama iddialarıyla bir süredir gündemde olan Dilan ve Engin Polat çiftinin sorguları tamamlandı. Saat 17.20’de ifadeleri alınmaya başlanan çiftin sorgusu 6 saat sürdü. Soruşturma kapsamında Dilan Polat’a 26, Engin Polat’a ise 40 sayfalık soru hazırlandığı öğrenildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde akşam saat 17.20’den bu yana ifadeleri alınan ve 6 saati aşkın süredir sorgulanan Engin ve Dilan Polat çiftinin sorgusu 23.45’te tamamlandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve eşi Dilan Polat’ın da aralarında olduğu şüphelilerle ilgili ‘suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi, vergi usul kanunu ile futbol ve diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi kanunlarına muhalefet’ suçlarından soruşturma başlatılmıştı. Söz konusu soruşturma çerçevesinde çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, haklarında yakalama kararı bulunan 34 şüphelinin 24’ünü gözaltına almıştı.

İfadeleri alınan Dilan Polat ve Engin Polat'ın sorgusu 6 saat sürdü

Başlatılan soruşturma kapsamında mal varlıklarına el konulan şüphelilerin kilit isimlerinden Dilan ve Engin Polat çiftinin ifadelerinin alınma işlemlerine ise akşam saat 17.20 sıralarında başlandı. Çiftin sorgusu 23.45’te tamamlandı.

Öte yandan, soruşturma kapsamında Dilan Polat’a 26, Engin Polat’a ise 40 sayfalık soru hazırlandığı öğrenildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

- Reklam -
Exit mobile version