Ana SayfaYaşamdanGüney cephede evi olanlara öneriler

Güney cephede evi olanlara öneriler

- Advertisement -

Ev alırken birçok kişi hangi cepheye baktığına dikkat etmezler. Cepheye dikkat eden kişiler ise güney cepheyi tercih etmek ister. Güney cephenin en çok tercih edilmesinin nedenleri arasında daha sıcak olması ve güneş alması gelir. Fakat güney cephenin az da olsa birkaç tüyoya ihtiyacı var.

PERDE

Güney cephe neredeyse bütün gün ışık alan bir cephedir. Bu nedenle gün ışığı sürekli evin içinde olur. Bu da perdelerin çabuk deforme olmasına sebep olur. Gün ışı zamanla tülleri ve perdeleri eritmeye başlar. Tülleri ve perdeleri korumak için güneşlik kullanmak oldukça önemlidir.

MOBİLYALAR

MOBİLYALAR

Güneşe doğrudan maruz kalan mobilyaların rengi zamanla değişmeye ve lekelenmeye başlar. Özellikle beyaz ve açık renk mobilyalar bu durumdan çok etkilenir. Bunun çözümü ise yine güneşlik kullanmaktan geçer.

AYDINLATMA

AYDINLATMA

Gün ışığını en çok alan cephe olduğu için akşamları kullanmak için alınan aydınlatmaların doğru seçilmesi gerekir. Gün ışığıyla aydınlanan evin aydınlatmaları akşam yetersiz geldiğinde, evi akşam kullanmak konusunda sorunlar yaşanabilir. Aydınlatmaları tercih ederken ışık renginin gün ışığı olmasına özen gösterin.

UYKU

UYKU

Sabahın ilk ışıklarından itibaren ışık alan evlerde sabah uykusu uyumak biraz zordur. Gün erken başlayacağı için size bu konuda en çok yardımcı olacak şey fon perdedir. Blackout fon perdeler sayesinde daha kaliteli uyku uyuyabilirsiniz.

- Reklam -