Ana SayfaMagazinGözaltındaki Engin ve Dilan Polat çifti adliyeye sevk edildi

Gözaltındaki Engin ve Dilan Polat çifti adliyeye sevk edildi

- Advertisement -

Salı günü gözaltına alınan Engin Polat, Dilan Polat ve Sıla Doğu’nun aralarında bulunduğu 24 kişi emniyetteki işlemlerin ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Çift, kendilerini görüntülenen basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Kara para aklama iddialarıyla bir süredir gündemde olan Dilan ve Engin Polat çiftinin sorguları tamamlandı. Çiftin de aralarında bulunduğu 24 isim 6 saat süren ifade işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Emniyetten çıkarılan çift, basın mensuplarının sorularına cevap vermedi.

İFADELERİ 6 SAAT SÜRDÜ

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde akşam saat 17.20’den bu yana ifadeleri alınan ve 6 saati aşkın süredir sorgulanan Engin ve Dilan Polat çiftinin sorgusu 23.45’te tamamlandı.

34 ŞÜPHELİNİN 24’Ü GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve eşi Dilan Polat’ın da aralarında olduğu şüphelilerle ilgili ‘suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi, vergi usul kanunu ile futbol ve diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi kanunlarına muhalefet’ suçlarından soruşturma başlatılmıştı. Söz konusu soruşturma çerçevesinde çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, haklarında yakalama kararı bulunan 34 şüphelinin 24’ünü gözaltına almıştı.

Gözaltındaki Engin ve Dilan Polat çifti adliyeye sevk edildi

Gözaltındaki Engin ve Dilan Polat çifti adliyeye sevk edildi

Ecem Altan
Haberler.com – Hukuk

- Reklam -