Ana SayfaMagazinGigi Hadid, "Filistinli mahkumların organlarını çalıyoruz" diyen İsrailli profesörün o görüntülerini yeniden...

Gigi Hadid, “Filistinli mahkumların organlarını çalıyoruz” diyen İsrailli profesörün o görüntülerini yeniden paylaştı

- Advertisement -

Filistin asıllı ünlü model Gigi Hadid, İsrailli bir profesörün kan donduran itiraflarını yeniden paylaştı. İsminin Meira Weiss olduğu öğrenilen İsrailli profesör, 2015 yılındaki bir belgeselde ülkesinin uzun yıllardır Filistinli mahkumların organlarını çaldığını itiraf ediyor. Profesör Weiss, belgeselde “Askerlerin cesetlerine dokunmuyoruz, başkalarından alıyorduk. İlk olarak Filistinlilerin, ardından göçmenlerin ve yabancı işçilerin organlarını alıyorlardı.” ifadelerini kullanıyor.

Filistin uyruklu ünlü model Gigi Hadid, yıllar önce gündeme gelen ve İsrailli yetkililerin kabul ettiği “Filistinlilerin organ ve derilerini çalması” skandalını tekrar paylaşarak, bu konudaki korkunç itirafları hatırlattı. İsrailli profesör Meira Weiss’in 2015 yılında İsrail Kanal 2 tarafından yayınlanan belgeselde yaptığı itiraflar, İsrail’in uzun yıllardır Filistinli mahkumların organlarını çaldığına dair şok edici detaylar içeriyor.

Filistinli Mahkumların Organları Çalınıyor mu? Gigi Hadid'in Paylaşımı Dünya Gündemini Sarstı

İTİRAFLARI KAN DONDURDU

Belgeselde, Kudüs İbrani Üniversitesi’nde anatomist ve sosyoloji profesörü olan Weiss, İsrail Adli Tıp Enstitüsü’nün Filistinli mahkumların organlarını aldığını söyleyerek, “Askerlerin cesetlerine dokunmuyoruz, başkalarından alıyorduk. İlk olarak Filistinlilerin, ardından göçmenlerin ve yabancı işçilerin organlarını alıyorlardı.” şeklinde çarpıcı ifadelerde bulunuyor.

Filistinli Mahkumların Organları Çalınıyor mu? Gigi Hadid'in Paylaşımı Dünya Gündemini Sarstı

İNSAN HAKLARI ÖRGÜTLERİ KORKUNÇ TABLOYU GÜN YÜZÜNE ÇIKARDI

Bu iddialar, İsrail’in düşük organ bağış oranına rağmen dünyanın en büyük deri bankalarından birine sahip olmasının nasıl mümkün olduğu sorularını da beraberinde getirdi. İnsan hakları örgütleri, İsrail hükümetinin organ ticareti konusundaki faaliyetlerini inceleyen raporlarla bu korkunç tabloyu destekledi. İsrail’deki soykırımın organ ticaretiyle ilişkilendirilmesi, uluslararası düzeyde ciddi endişelere neden oldu.

Kaynak: Haberler.com / Magazin

- Reklam -