Ana SayfaKadınGençlik kaynağı E vitamini cilde nasıl uygulanmalı? Yüksek E vitamini içeren besinler

Gençlik kaynağı E vitamini cilde nasıl uygulanmalı? Yüksek E vitamini içeren besinler

E Vitamini, vücudunuzun bağışıklık sisteminizi desteklemek ve hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğu bir besindir. Ayrıca günlük sağlığınız için yeterince gerekli olan antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. E Vitamini en çok cilt sağlığı ve görünümü için faydaları ile bilinir . Enflamasyonu azaltmak ve cildinizin daha genç görünmesini sağlamak için yüzünüze topikal olarak uygulanabilir.

- Advertisement -

Vücudunuzun günlük E vitamini ihtiyacını en doğru şekilde karşıladığınızda tam bir gençlik iksiri olarak çalışıyor. Hem sağlık veriyor hem de güzellik!

Saf E vitamini, cilde doğrudan uygulandığında mucizeler yaratabiliyor.

Peki uzmanlar ve araştırmalar ne diyor?

E VİTAMİNİNİ YETERİNCE TÜKETMEK GENÇLEŞTİREBİLİR

E VİTAMİNİNİ YETERİNCE TÜKETMEK GENÇLEŞTİREBİLİR

Muhtemelen diyetinizde zaten yeterince E vitamini alıyorsunuzdur, ancak sağlıklı yiyeceklerden daha fazlasını eklemek hücre sentezinizi hızlandırmaya ve genel olarak daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olabilir.

Yüksek E vitamini içeren gıdalar arasında şu üçü ön plana çıkar;

  • Badem,
  • Böğürtlen
  • Avokado
VÜCUDUN TÜM E VİTAMİNİ İHTİYACINI KARŞILAYIN

VÜCUDUN TÜM E VİTAMİNİ İHTİYACINI KARŞILAYIN

Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü “Yetişkinler için günlük E vitamini tüketimi 15 miligramı geçmemeli” diyor

Vücudunuzun E vitamini ihtiyacını doğal kaynaklardan aldığınıza emin olduktan sonra onu cildinizi güzelleştirmek için de kullanabilirsiniz.

E vitaminini cilde uygulamanın şaşırtıcı etkilerine göz atın!

GECE BOYUNCA TEDAVİ OLARAK SAF E VİTAMİNİ DENEYİN

GECE BOYUNCA TEDAVİ OLARAK SAF E VİTAMİNİ DENEYİN

E vitamini yağı, gece boyunca yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak yüzünüzde kullanılabilir. E vitamini kalın bir kıvama sahip olduğundan, tamamen emilebilmesi için yatmadan önce uygulamak en iyisidir.

Sabah uygulanırsa üzerine makyaj veya serum sürmekte zorlanabilirsiniz.

E vitaminini gece boyunca yaşlanmayı önleyici veya cilt bakım maddesi olarak uygulamak, cildiniz tarafından tamamen emilmesini sağlar.

SAF E VİTAMİNİ

SAF E VİTAMİNİ

Yaşlanma karşıtı kremler genellikle yaklaşık yüzde 1 aktif bileşenlerinden bir olarak yüzde 1 E vitamini içerir.

Yüksek konsantrasyonda E vitamini içeren bir ürün bulmak yerine (alfa-tokoferol genellikle içerik adıdır) Eczacınıza danışarak saf E vitamini alabilirsiniz.

Hem tüketirken, hem de cildinize sürerken faydalarından tam olarak yararlanmak için dikkat etmeniz gereken noktalar var;

NASIL KULLANILMALI?

NASIL KULLANILMALI?

E vitamini yağını bir gecede yüzünüze nasıl uygulayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Yüzünüzü makyaj veya diğer cilt ürünlerinden arındırarak yıkayın. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın ve cildinizi kurulayın.
  • Saf E vitamini yağı kullanıyorsanız, jojoba yağı, badem yağı veya hindistancevizi yağı gibi her 10 damla taşıyıcı yağ için bir veya iki damla karıştırın .
  • Seçtiğiniz karışımı veya E vitamini serumunu parmaklarınızı kullanarak cildinize uygulayın. Tedaviyi uygularken yüzünüzü küçük dairesel hareketlerle ovalayın, böylece dolaşımı teşvik edin ve ürünü gidebildiği yere kadar yayın.
  • Yüzünüzü bir yastık veya başka bir yüzeye koymadan önce uygulamadan sonra en az 20 dakika bekleyin. Bu tedavi, yatmadan yaklaşık 30 dakika önce cilt bakım rutininin bir parçası olarak haftada bir veya iki kez en iyi şekilde tekrarlanır.
HER GECE E YÜZE VİTAMİNİ SÜRMENİN FAYDALARI NELERDİR?

HER GECE E YÜZE VİTAMİNİ SÜRMENİN FAYDALARI NELERDİR?

Lekeleri azaltabilir: Cildinizdeki koyu lekelere, hormonlar veya diğer nedenlerle tetiklenen pigment (melanin) değişikliklerine karşı koruyucu etki gösterir

Indian Dermatol tarafından 2016 yılında yapılan bir çalışma, Hiperpigmentasyonu tedavi etmek için E vitamini kullanmanın en etkili yolu, onu yüksek C vitamini ile eşleştirmek olduğunu belirtiyor

E VİTAMİNİ CİLDİ SIKILAŞTIRIYOR, FOTO YAŞLANMAYI ÖNLÜYOR

E VİTAMİNİ CİLDİ SIKILAŞTIRIYOR, FOTO YAŞLANMAYI ÖNLÜYOR

E vitamini antioksidanlarda yüksektir ve kan dolaşımını etkiler.

Bu nedenle, insanlar E vitamini yağının topikal kullanımından sonra ciltlerinin sıkılığında ve yapısında bir fark olduğunu fark edebilirler.

ISRN Dermatol tarafından 2013 yılında yapılmış bir araştırma, E vitamini ve antioksidanlar açısından zengin diğer doğal bileşenlerin genellikle fotoyaşlanma olarak da adlandırılan kırışıklıkları geciktirmek için bir tedavi olarak kabul edildiğini söylüyor .

SİVİLCELER İÇİN O KADAR ETKİLİ OLMAYABİLİR

SİVİLCELER İÇİN O KADAR ETKİLİ OLMAYABİLİR

Bazı insanlar sivilce izi tedavisi için E vitaminin fayda sağladığını söylerler.

Bununla birlikte, E vitamininin sivilce tedavisi üzerine yapılan araştırmalar , sanıldığı kadar etkili olmadığını gösteriyor. E vitamini dolaşımı teşvik ederken, sivilcelerde iyileşmeyi hızlandırıyor gibi görünmüyor. Bu, sivilce yara izi için kullanmanın size istediğiniz sonuçları vermeyebileceği anlamına gelir.

- Reklam -