Ana SayfaMagazinEndonezya güzellik yarışmasında taciz iddiası: İç çamaşırlarını çıkartıp poz vermelerini istediler

Endonezya güzellik yarışmasında taciz iddiası: İç çamaşırlarını çıkartıp poz vermelerini istediler

- Advertisement -

2023 Miss Universe Indonesia yarışmasına katılan yarışmacılar, organizatörler tarafından cinsel tacize maruz kaldıklarını iddia ederek Endonezya polisine şikayet dilekçesi verdi. Organizatörlerin fiziksel muayene bahanesiyle bazı yarışmacıları üstsüz bıraktığı ve fotoğrafladığı iddia edildi

2023 Miss Universe Indonesia yarışmasına katılan kadın yarışmacılar, organizatörlerinin zorla kendilerinden üstleri çıkarmalarını ve fotoğraf çekmelerini istedikleri gerekçesi ile polise şikayette bulundu.

İÇ ÇAMAŞIRLARINI ÇIKARTIP POZ VERMELERİNİ İSTEDİLER

Miss Universe Indonesia 2023, 29 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasında başkent Jakarta’da düzenlendi. Yarışma esnasında organizatörlerin kadın yarışmacılara cinsel tacizde bulundukları iddia edildi. Olayla ilgili polise şikayette bulunan yarışmacılar, organizatörlerin kendilerine fiziksel muayene için iç çamaşırlarıyla üstlerini çıkarmalarını istediğini ve içlerinden erkeklerin bulunduğu 20’den fazla kişinin önünde yaptıklarını söyledi.

Endonezya'da güzellik yarışmasına katılan adaylar organizatörlerin zoru ile elbiselerini çıkarıp üstsüz poz verdi

AÇIKLAMA YAPMADILAR

Yetkililer, olay ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Suçlamalar karşısında organizatörleri sessizliklerini korurkenMiss Universe Organizasyonu’ndan bir açıklama geldi. Açıklamada “Son zamanlarda Miss Universe Indonesia 2023 yarışması ve Endonezya’da yarışmayı düzenleyen lisans sahibi ile ilgili iddiaları öğrendik. Miss Universe, cinsel istismar ve uygun olmayan davranış iddialarını son derece ciddiye alır. Kadınlar için güvenli bir ortam sağlamak Miss Universe Organization’ın en üst önceliğidir ve bu konuyu araştırıyoruz” denildi.

Kadınlar grubunun avukatı Mellisa Anggraeni, yarışmacıların organizatörlerin isteği üzerine üstlerini tam olarak çıkardıktan sonra fotoğraflarının çekildiğini söyledi.

Haberler.com – Magazin

- Reklam -
Exit mobile version