Ana SayfaYaşamdanEn iyi ve güzel seri katil dizileri! 2022'de izlenmesi gereken seri katil...

En iyi ve güzel seri katil dizileri! 2022’de izlenmesi gereken seri katil dizisi tavsiyeleri

Boş vakitlerde dizi veya filim izlemek genelde herkesin tercih ettiği bir aktivitedir. Özellikle bazı kategorilerdeki film veya dizi türleri insanların çok hoşuna gider ve severek izlenirler. Bu kategorinin en başında seri katil temalı dizi veya filmler gelmektedir. 2022’de izlenmesi gereken seri katil dizileri nelerdir detayları ile derledik.

- Advertisement -

 İnsanlar tarafından oldukça korkulan seri katiller uzun yıllardır bir problem olarak hayatımızda bulunurlar. Özellikle de polislere yakalanmadan cinayetlerine devam etmeleri onları korkunç yapan diğer bir etkendir.

 

 2022’de izlenmesi gereken seri katil dizileri

 

 Seri katillerin özellikleri ve cinayetleri işleme biçimleri onları ilgi çekici ve popüler yapmıştır. Bu yüzden bu denli popüler olan seri katillerin hikayeleri veya seri katil teması yapımcıların ilgisini çekmiş ve bu konu hakkında sayısız film ve diziler yapmışlardır.

 

 The Following (2013-2015)

 

 Ünlü bir seri katil olan Joe Carrol, kaldığı hapishaneden kaçtıktan sonra diğer seri katiller ile iletişim kurabileceği bir organizasyon kurar. Bu konu hakkında bilgi edinen FBI eski ajan Ryan Hardy’yi görevin başına getirir. Uzman Hardy, Carrol’u 9 yıl önce hapse atan ve onu genel olarak iyi tanıyan bir kişidir. Bu konu her ne kadar gerçek olursa olsun, o şimdi eskisi kadar güçlü ve koordineli değil. Bu yüzden Carrol’u tekrar yakalamak için bir grupla çalışmalıdır.

 

Bir katilin ifadeleri: Ted Bundy

Bir katilin ifadeleri: Ted Bundy

 

 Bir katilin hikayeleri, kronik seri katil olan Ted Bundy, Bundy’nin hayatını, ihlallerini, yakalanmalarını, hapisden kaçışlarını ve ölümünü etraflıca anlatan bir yapımdır. Dizi, otantik film, polis kanıtı, bireysel fotoğraflar ve Stephen Michaud ile 1980 ölüm cezası röportajlarını izleyici ile paylaşıyor. Bundy davasıyla ilgili kişiler arasında; kalıcı kayıplar, tanıklar, aile ve ömür boyu yoldaşların yanı sıra yetkililer, memurlar ve köşe yazarları yer alıyor.

 

 The Mentalist (2008-2015)

 

 Patrick Jane bir medyum olarak hayatına devam ediyor. Her ne kadar olursa olsun, bir noktada, ailesi “Red John” adlı bir seri katil tarafından öldürüldüğünde hayatı sonsuza dek değişecek bir yola giriyor. Ailesin ölümünden sonra tedavi görmeye başlar ve iyileştikten sonra CBI’da çalışır. CBI’daki asıl amacı, ailesini öldüren seri katil olan Red John’u yakalamak ve onu adalet karşısına çıkarmadan önce onu öldürmektir.

 

Şahsiyet (2018)

Şahsiyet (2018)

 

 Agah, avukatlıktan sonra emekli olan bir kişidir. Tek başına yaşayan Agah’ın hayatı, Alzheimer olduğunu öğrendiğinde değişir. Agah, her karşılaşmasını hatırlayamamanın ağırlaşmasıyla yıkılır. Ancak, er ya da geç, bunun iyi bir açık kapı olduğunu anlar. Agah, bu durumu uzun süredir yapmak istediği bir cinayeti yerine getirmek için ideal bir fırsat olarak görüyor. Hastalığı nedeniyle yaptığı cinayeti hatırlamayacağından ve pişmanlık duymayacağından bu durumdan son derecede keyif alıyor. Ancak Agah’ın yapacağı seçimler hem onun hayatını hem de cinayet büro amiri Nevra’nın hayatında bazı değişikliklere yol açacaktır.

 

 Dexter (2006-2013)

 

 3 yaşındaki Dexter Morgan, annesi öldürüldükten sonra tek başına kaldı. Miami polisi Harry Morgan tarafından evlatlık olarak alındı. Dexter, daha gençken bölgedeki evcil hayvanları öldürme arzusunun olduğunu keşfeder. Harry onları öldürmek için çok erken olduğunu kabul ettiğini söylüyor ve Dexter’ın öldürme eğilimi daha da gelişiyor. Harry, Dexter’a suçsuz kişileri öldürmemesini söyler ve ona birkaç kural gösterir. Dexter, bu yönergelere göre, sadece ölmeyi hak eden kişileri öldürülmeli ve cinayetlerden sonra asla yakalanmamalıdır. Harry ona farkında olması gereken her şeyi gösterir. Dexter büyüdüğünde bir kan analisti olur ve cinayetlerini bu kimlik arkasına saklanarak işler.

- Reklam -