Ana SayfaMagazinDilan ve Engin Polat'ın parasını aklarken suçüstü yakalanan Mustafa Özalp'in de olduğu...

Dilan ve Engin Polat’ın parasını aklarken suçüstü yakalanan Mustafa Özalp’in de olduğu 2 şüpheli tutuklandı

- Advertisement -

Engin ve Dilan Polat gözaltına alındıktan sonra çiftin 1 milyon 800 bin lirasını kaçırmaya çalışırken suçüstü yakalanan Mustafa Özalp ve şüphelilerden Uğurcan Ayyıldız tutuklandı. Tutuklanan şüpheli Ayyıldız hakimliğe sevk edilirken yakınlarına dönerek “Çocuklarıma iyi bakın” dedi.

Engin ve Dilan Polat çiftine yapılan operasyonda adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız tutuklandı. Tutuklanan şüpheli Uğurcan Ayyıldız hakimliğe sevk edilirken yakınlarına doğru “Çocuklarıma iyi bakın” dedi. Tutuklanan Özalp çiftin 1 milyon 800 bin lirasını aklamaya çalışırken suçüstü yakalanmıştı.

Kara para aklama, belgede sahtecilik, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve vergi kanununa muhalefet suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında Dilan ve Engin Polat çiftine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan, emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 şüpheliden 5’i bu sabah adliyeye sevk edildi. Sevk edilen şüpheliler arasında Ankara’da Polat çiftine ait 1 milyon 800 bin lirayı kaçırmaya çalışan Mustafa Özalp ile kız arkadaşı Kübra Doğan’ın da olduğu öğrenildi. Operasyonun ilk gününde gözaltına alınan ve Dilan Polat’ın asistanı olarak bilinen Dilara Ülger ise ifadesinin ardından savcılık kararıyla serbest bırakıldı. Özalp ve Doğan’la birlikte Uğurcan Ayyıldız, Gözde Bilgiç ve İsmail Bilgiç adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadelerinin ardından Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği Mustafa Özalp’in ‘Mal varlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘Vergi usul kanuna muhalefet’ ve ‘Yasadışı bahis’ suçlarından, Uğurcan Ayyıldız’ın ise, ‘Mal varlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’ ve ‘Vergi usul kanuna muhalefet’ suçlarından tutuklanmasına karar verdi. Diğer şüpheliler Gözde Bilgiç, İsmail Bilgiç ve Kübra Doğan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tutuklanan şüpheli Uğurcan Ayyıldız hakimliğe sevk edilirken yakınlarına dönerek “Çocuklarıma iyi bakın” dedi. Öte yandan Mustafa Özalp’in çiftle oldukça yakın olduğu ve birlikte çekilen birçok fotoğrafı ortaya çıktı. Özalp, Polat ailesine ait 2 güzellik merkezinin işletmeciliğini yapıyordu.

Dilan ve Engin Polat'ın parasını aklarken suçüstü yakalanan Mustafa Özalp'in de olduğu 2 şüpheli tutuklandıUğurcan Ayyıldız

Dilan ve Engin Polat'ın parasını aklarken suçüstü yakalanan Mustafa Özalp'in de olduğu 2 şüpheli tutuklandıEngin Polat ve Mustafa Özalp

Dilan ve Engin Polat Çiftine Yapılan Operasyonda 2 Şüpheli Tutuklandı

Dilan ve Engin Polat Çiftine Yapılan Operasyonda 2 Şüpheli Tutuklandı

Dilan ve Engin Polat Çiftine Yapılan Operasyonda 2 Şüpheli Tutuklandı

Dilan ve Engin Polat'ın parasını aklarken suçüstü yakalanan Mustafa Özalp'in de olduğu 2 şüpheli tutuklandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

- Reklam -