Ana SayfaMagazinDilan ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonda 2 şüpheli daha tutuklandı

Dilan ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonda 2 şüpheli daha tutuklandı

- Advertisement -

Dilan ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonda 2 kişi daha tutuklandı. Bu sabah adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız’ın tutuklanmasına karar verildi. Şüpheli Uğurcan Ayyıldız, hakimliğe sevk edilirken yakınlarına dönerek “Çocuklarıma iyi bakın” dedi. Operasyonda daha önce Polat çifti dahil 12 şüpheli daha tutuklanmıştı.

Dilan ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonda adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız tutuklandı. Tutuklanan şüpheli Uğurcan Ayyıldız hakimliğe sevk edilirken yakınlarına doğru “Çocuklarıma iyi bakın” dedi.

Kara para aklama, belgede sahtecilik, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve vergi kanununa muhalefet suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında Dilan ve Engin Polat çiftine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan, emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 şüpheliden 5’i bu sabah adliyeye sevk edildi. Sevk edilen şüpheliler arasında Ankara’da Polat çiftine ait 1 milyon 800 bin lirayı kaçırmaya çalışan Mustafa Özalp ile kız arkadaşı Kübra Doğan’ın da olduğu öğrenildi. Operasyonun ilk gününde gözaltına alınan ve Dilan Polat’ın asistanı olarak bilinen Dilara Ülger ise ifadesinin ardından savcılık kararıyla serbest bırakıldı. Özalp ve Doğan’la birlikte Uğurcan Ayyıldız, Gözde Bilgiç ve İsmail Bilgiç adliyeye sevk edildi.

Dilan ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonda 2 şüpheli tutuklandı

Savcılık ifadelerinin ardından Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği Mustafa Özalp’in ‘Mal varlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘Vergi usul kanuna muhalefet’ ve ‘Yasadışı bahis’ suçlarından, Uğurcan Ayyıldız’ın ise, ‘Mal varlığı değerlerinin gayrimeştu kaynağını gizlemek’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’ ve ‘Vergi usül kanuna muhalefet’ suçlarından tutuklanmasına karar verdi. Diğer şüpheliler Gözde Bilgiç, İsmail Bilgiç ve Kübra Doğan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Dilan ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonda 2 şüpheli tutuklandı

Tutuklanan şüpheli Uğurcan Ayyıldız hakimliğe sevk edilirken yakınlarına dönerek “Çocuklarıma iyi bakın” dedi.

Dilan ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonda 2 şüpheli tutuklandı

Tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen 16 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, çiftin avukatı Ahmet Gün, Can Doğu’nun da olduğu 12 şüpheli hakkında tutuklama kararı verilmişti.

Öte yandan 6 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Dilan ve Engin Polat çiftine yapılan operasyonda 2 şüpheli tutuklandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

- Reklam -