Ana SayfaMagazinCezaevindeki Dilan Polat mektup gönderdi: Suçlamalar karşısında çaresizim, çok üzgünüm

Cezaevindeki Dilan Polat mektup gönderdi: Suçlamalar karşısında çaresizim, çok üzgünüm

- Advertisement -

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan ve eşini arayarak “İntihar edeceğim” diyen Dilan Polat, İsmail Saymaz’a tek sayfalık bir mektup göndererek “Çok üzgünüm. Üzüntümün en büyük kaynağı çocuklarımı göremeyişim. Hakkımdaki haksız suçlamalara karşı çaresiz oluşum da beni üzüyor. Ama Allah dayama gücü veriyor. Özellikle son günlerde hayatın bir cilvesi olduğuna inanıyorum” dedi.

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla 5 Kasım’da tutuklanan Dilan Polat, eşi Engin Polat’ı arayarak “İntihar etmek istiyorum” dedi. İntihar iddiasıyla gündemden düşmeyen Dilan Polat, gazeteci İsmail Saymaz’a avukatı aracılığıyla bir mektup göndererek suçlamalar karşısında çaresiz olduğunu ve bu sebepten dolayı da çok üzgün olduğunu dile getirdi.

“ÇOCUKLARIMI GÖREMEDİĞİM İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜM”

Saymaz, Dilan Polat’a avukatları aracılığıyla davayla ilgili sorular gönderdi. Gelen soruların ardından bir mektup yazan Polat ise soruları yanıtsız bırakarak şu ifadeleri kullandı: “Avukatım Hüseyin ağabey ile göndermiş olduğun soruları zaman az olduğundan tamamı ile cevaplandıramıyorum. Soruların bir kısmı şirketin mali ve vergisel konuları ile için haberdar değilim zaten. Diğer kısmı ile ilgili samimi olarak şunları söyleyebilirim. Evet, burada çok üzgünüm. Üzüntümün en büyük kaynağı çocuklarımı göremeyişim. Hakkımdaki haksız suçlamalara karşı çaresiz oluşum da beni üzüyor. Ama Allah dayama gücü veriyor. Dışarıdaki hayatımda buradaki hayatım arasında taban tabana zıtlık var. Özellikle son günlerde hayatın bir cilvesi olduğuna inanıyorum.”

Dilan Polat, Saymaz’ın sorularına da ilerleyen günlerde cevap vereceği bir mektup yazacak.

NE OLMUŞTU?

Marmara Cezaevi’nde tutuklu bulunan Dilan Polat, Çorlu Cezaevi’nde kalan eşi Engin Polat’la telefonda görüştü. Polat’ın telefonda eşine, “İntihar etmek istiyorum” dediği iddia edildi. Dilan Polat’ın psikolojisinin bozulduğunu fark eden avukatlar görüşmek için cezaevine gitti.

2. Sayfa sunucularından Müge Dağıstanlı, Dilan Polat’ın durumuyla ilgili “Koğuşu gören kameralar 24 saat sıkı gözetim altına alınmış, kantinden aldığı her şey kontrol ediliyor. Aynı zamanda cezaevi psikoloğu devrede. Bir de iki kardeşe sataşma olmaması için yanlarında bir infaz koruma memuru duruyor” ifadelerini kullandı.

Ecem Altan
Haberler.com – Hukuk

- Reklam -
Exit mobile version