Ana SayfaKadınÇantanızda taşımaktan vazgeçmeniz gereken 9 şey

Çantanızda taşımaktan vazgeçmeniz gereken 9 şey

Kadınların çantasında yok yok desek yeridir. Gereksiz eşyalar fazla ağırlığa neden olur ve düzenli olarak çantalardaki bakım ürünlerini gözden geçirip elemek faydalı olacaktır. Kalabalık çanta kullanmayı bir an önce bırakabilmek için çantanızda taşımaktan vazgeçmeniz gereken 9 şeyi derledik…

- Advertisement -

Çantanızda törpü taşımanız son derece normal. Ancak bu törpü metal olmamalı. Metal törpüler tırnaklara zarar verdiği kadar çantanızı da yıpratır. Kağıt törpü kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Evde manikür yapanların vazgeçilmezi olan kağıt törpüleri kullanmayı planlıyorsanız, birkaç manikür ipucu için aşağıdaki habere tıklayabilirsiniz.

Kış aylarının en büyük yardımcısı el kremlerini sürekli çantanızda taşımanız doğru bir karar. Ancak bunu yaparken tarihinin geçip geçmediğine de bakmalısınız. Çoğu el kreminin ömrü açıldıktan sonra 6 ila 12 ay arasındadır. Tarihi geçmiş kremler cildinizde tahriş ve alerjiye neden olabilir.

Sakız çiğnedikten sonra boş paketlerini çantanıza koymaktan vazgeçin. Çantanız çöplük değil.

KULAK ÇUBUKLARI

KULAK ÇUBUKLARI

Kulak çubuklarını kulakları temizlemekten çok makyaj fazlalıklarını silmek için kullanıyoruz. Kullandıktan sonra eğer çantanıza geri atıyorsanız vay halinize! Eğer etrafınızda çöp kutusu yoksa çantanızda biriktirmeniz normal ancak en kısa zamanda onları imha etmeniz şart.

Alışveriş sonrasında fişlerin hepsini çantanıza atıyor ve sonsuza kadar orada kalmasına izin veriyorsanız, büyük bir sorun var demektir. Her alışveriş sonrası çantanızı gözden geçirin ve gereksiz fişleri atın.

Eski tarakların saçınıza zarar vermekten başka hiçbir faydası yok. Bu nedenle çantanızda taşıdığınız tarağı düzenli olarak yenisiyle değiştirmeniz gerekir. Ayrıca tarağınızın kapalı uçlu olması ömrünün de uzun olmasını sağlar.

Çantamızın olmazsa olmazı ağrı kesici ilaçlar… Regl dönemlerini daha rahat geçirmemize yardımcı olan ağrı kesicilerin biten paketleri atmayı unutmamak da bir numaralı alışkanlığımız olmalı.

Kırılmış pudralar işlevini kaybeder. Eğer değerlendirmenin yolunu bilmiyorsanız, kırık pudra, allık ya da farları çantanızda tutmanın hiçbir manası yok.

Biten rujlarınızı da çantanızda saklamayı bırakmalısınız.

Az kalan ve kırılan makyaj malzemelerini nasıl değerlendireceğinizi merak ediyorsanız, aşağıdaki haber tam size göre!

İşinize yaramayan eski kartvizitleri çantanızda tutmanın hiçbir anlamı yok. Siz en iyisi hepsine tek tek bakın ve ihtiyacınız olmayanları çöpe atın.

- Reklam -