Ana SayfaYaşamdanBuzdolabını bozan kullanıcı hataları

Buzdolabını bozan kullanıcı hataları

Beyaz eşyaların olmazsa olmazlarının başında buzdolabı gelir. Buzdolabının bozulması birçok yiyeceğin de bozulmasına neden olur. Buzdolabı zamanla kendiliğinden arıza verebileceği gibi bazı kullanıcı hataları da buzdolabının bozulmasına neden olabilir. Buzdolabını bozan kullanıcı hataları…

KAPAĞIN AÇIK TUTULMASI

- Advertisement -

Özellikle yeni nesil buzdolaplarında kapak açık kaldığı bir süreden sonra ötmeye başlar. Bunun nedeni içerideki havanın iyice azaldığını ve yeteri soğuk kalmadığı anlamına gelir. Eğer çok uzun süre ötmesine sebep olursanız kendini sürekli yeterince soğutmak için çok efor sarf edecek ve bozulmasına neden olacaktır.

SICAK YEMEK KOYMAK

SICAK YEMEK KOYMAK

Yeni pişen yemeği buzdolabına koymak için oda sıcaklığına gelmesini beklemelisiniz. Yoksa sıcak yemek, buzdolabı içindeki hava akımının sıcaklığını değiştireceği için sensörlerin bozulmasına neden olacaktır.

TEMİZLİK

TEMİZLİK

Düzenli yapılan buzdolabı temizliğinde hangi deterjanın kullanıldığı çok önemlidir. Eğer kimyasal içeren deterjan kullanıyorsanız buzdolabının hava kanallarının tıkanmasına sebep olabilirsiniz.

YILLIK DİNLENDİRME

YILLIK DİNLENDİRME

Satıcılar özellikle yeni nesil buzdolaplarının yıllık dinlendirilmesi gerektiğini söylüyor. Bunu yapmak biraz uğraştırıcı olsa da buzdolabının ömrünü uzatan yöntemlerden birisi. Ortalama 24 saat ile 48 saat arası buzdolabını kapatıp fişini çekin.

BUZDOLABINI ÇEKME

BUZDOLABINI ÇEKME

Ev temizliği yaparken birçok kişinin yaptığı en büyük hatalardan birisi de çalışan ve buzları erimemiş buzdolabını yerinden oynatmak oluyor. Çalışan buzdolabını yerinden oynatırsanız motora su kaçmasına sebep olabilirsiniz.

- Reklam -