Ana SayfaSağlıkBu diyet haftada 3 kilo verdiriyor! 5 şarta dikkat

Bu diyet haftada 3 kilo verdiriyor! 5 şarta dikkat

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için uzmanlar, haftada 2-3 kilo verilebileceğini belirtiyor. Tam listesiyle verdiğimiz bu diyet ve kilo verme konusunda oldukça etkili 5 kural sayesinde kısa zamanda kilo vermeye başlayın.

- Advertisement -

Diyetlerle kilo vermek için 5 kurala dikkat etmeniz gerekiyor. Haftada 3 kilo verdiren diyeti ve hızlı kilo verdiren kuralları bir araya getirdik.

TÜM DİYETLER İÇİN 5 KURAL

TÜM DİYETLER İÇİN 5 KURAL

1.Atıştırmalık değil, yemek yiyin

Uzun zamandır kan şekerini dengelemek için sık sık, küçük miktarlarda yememiz söylendi. Ancak yeni bir çalışma, daha az, daha büyük öğünler yiyenlerin daha az ağırlığa sahip olduğunu buldu. 

2.Aralıklı antrenman metabolizmanızı canlı tutar

İlginç araştırma günde 60 dakika ve 30 dakika egzersiz yapan grupları karşılaştırdı. Yarım saatlik grup yüzde 33 daha fazla kilo verdi ve günün ilerleyen saatlerinde aktif olmak için yüzde 20 daha fazla zaman harcadı.

3.Tam tahılları tercih edin

Onları yiyen insanlar, yemeyenlerden daha zayıf! çünkü bu sağlam karbonhidratların parçalanması için ekstra enerji gerekir. Lifleri ayrıca kalorilerinin bir kısmını yakalar ve yağ olarak depolanmadan önce vücudunuzdan dışarı atar.

4.Serin bir odada uyuyun

İnsanlar iki tür vücut yağı taşırlar: beyaz (enerji depolar) ve kahverengi (yakar). Ortam sıcaklığı hangisinin kazanacağını etkileyebilir.

Araştırmacılar, gönüllülerin bir ayını 23 derecelik bir odada, diğerini ise 18 derecelik bir sette uyuyarak geçirdiler. Soğuk odalarda 30 gün boyunca uyukladıktan sonra, kahverengi yağları yüzde 42 daha aktif ve metabolizmaları yüzde 10 daha hızlıydı.

5.Tabağınızı temizlemeyin

Tabağınızda birkaç lokma bırakarak her öğünün son yüzde 10’unu bırakın. Beslenme uzmanları, bunun günde yaklaşık 200 kaloriyi azalttığını ve altı ayda 10 kilo vermenize yardımcı olduğunu tahmin ediyor.

HAFTADA 3 KİLO VERMEK İÇİN ÖRNEK DİYET

HAFTADA 3 KİLO VERMEK İÇİN ÖRNEK DİYET

SABAH: 

1 dilim kepekli ekmek, 2 dilim yarım yağlı beyaz veya lor peynir, 3 tatlı kaşığı light reçel (istenirse), 1 adet domates ve salatalık, 3–4 adet zeytin.

ÖĞLE:

  • 1.seçenek: Salata (domates, salatalık, marul, maydanoz, havuç, roka, semizotu). Salataya zeytinyağı ve mısır konulmamalı, ancak sirke, limon, nar ekşisi veya balsamik sirke konulabilir. Yoğurt her türlü olabilir. (süzme, probiyotik )
  • 2. seçenek: Çorba+salata, yağı alınmış et veya tavuk suyuna yapılan sebzeli şehriye.

AKŞAM: 

  • Bir gün et, bir gün sebze yemeği, bir gün yumurta tercih edilmelidir.
  • Et 150 gr. kadar çiğ olarak tartılmalı.
  • Haşlama, buğulama, fırın, közleme, ızgara yapılmalıdır.
  • Bir tabak sebze (patates ve bezelye hariç) hiç yağ konulmadan haşlama veya ızgara olarak tüketilmeli. Bunların yanında salata ve yoğurt yenilebilir.

Günde 2 porsiyon meyve eklenmeli ve 2-3 litre su içilmeli, tüketilecek olan çay ve kahve bu miktarın dışındadır. Günde 1 bardak az yağlı süt içilebilir. Bitki çayları, çay, kahve şekersiz içilmeli.

Haftada 3 kez en az 45-60 dakika spor ve yürüyüş yapılmalı.

- Reklam -