Ana SayfaMagazinBanu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıya 5 şüpheli tutuklandı

Banu Parlak’ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıya 5 şüpheli tutuklandı

- Advertisement -

Bir süredir Dilan Polat ve Engin Polat ile husumetli olduğu için can güvenliğinin olmadığını söyleyen Banu Parlak’ın Bahçeşehir’deki güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin 5 şüpheli tutuklandı. Olayın ardından soruşturma başlatıldı ve şüpheliler tutuklandı.

Şarkıcılık kariyerinden güzellik sektörüne yönelen Banu Parlak, 2 yıl önce mahkemelik olduğu Dilan Polat ve Engin Polat çifti yüzünden can güvenliğinin olmadığını ve başına gelebilecek her şeyden onların sorumlu olduğunu söylemişti. Çiftin kendisini öldürmek için tetikçi tuttuğunu ileri sürerek şikayetçi olan Parlak’ın geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir‘deki güzellik merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada silahlı saldırıya ilişkin 5 şüpheli tutuklandı.

Olay 1 Ekim’de Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik merkezinde meydana gelmişti. İddiaya göre, saat 02.00 ve 04.30 sıralarında güzellik merkezine gelen şüpheliler silahla ateş açıp kaçmıştı. 5 kurşun isabet eden güzellik merkezinde maddi hasar meydana gelmişti. Olayın ardından Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 5 Ekim günü düzenlenen operasyon ile 5 şüpheli gözaltına alındı.

Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıya 5 şüpheli tutuklandı

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlar tarafından ‘suç örgütüne üye olmak’ ‘örgüt faaliyeti kapsamında silahla tehdit’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderilirken, olaya ilişkin yürütülen soruşturma sürüyor.

Öte yandan yaşanan saldırının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Banu Parlak, fenomen ve şarkıcı Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ı olaydan sorumlu tutarak, “Günlerdir konuşulan bir durum var. Dilan Polat’ın ve Engin Polat’ın tetikçi tutuğu iddiası. Bunlar iddia değil. Ortada bunu itiraf eden bir kişi var. Banu Parlak’ı vurmam için beni tutular, diyen bir genç var ortada. Sana ekmek yedirmeyeceğim diyorsun gece iş yerime sıkılıyor. Bir gece 02.00’de sıkılıyor bir de 05.00’te. 6 el ateş ediliyor. Camlarım tuzla buz. İki tane kasklı genç bunu yapan. Elbet bulunacak. Delikanlılık mı kadına sıktırmak. Yerimiz belli yurdumuz belli. Mafyacılık oynamazsınız. Bütün gerekli başvurular yapıldı. Bütün gerekli şikayetler yapıldı. Bütün delillerimizle birlikte” ifadelerini kullanmıştı.

Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıya 5 şüpheli tutuklandı

Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıya 5 şüpheli tutuklandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

- Reklam -