Ana SayfaSağlıkAlkali su içmenin faydaları ve zayıflatıcı etkileri

Alkali su içmenin faydaları ve zayıflatıcı etkileri

Yaşam boyu insanlar besine ve suya ihtiyaç duyarlar. Özellikle de alkali su içmek sağlığa çok yararlıdır. Alkali su tüketmek genellikle hızlı kilo vermeyi sağlar. Alkali su içmenin cilde, saça faydaları ve yararları nelerdir? Zayıflatır mı tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

- Advertisement -

Su yaşam için önemli bir kaynaktır. Sağlığa pek çok yararı olan alkali su tüketildiğinde vücut açısından çok yararlıdır. Toksinleri nötr hale getiren alkali su vücudu kirli etmenlerden de arındırır. 

ALKALİ SU İÇMENİN YARARLARI NELERDİR?

ALKALİ SU İÇMENİN YARARLARI NELERDİR?

Günümüzde sağlıklı yaşamak için alkali su tüketimine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle de sindirim sistemine katkı sağlayan alkali su sindirim sisteminin daha düzenli ve doğru çalışmasına da katkı sağlar. Alkali su hücre onarımı ve yenilenmesine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Ödem oluşumunu engelleyen alkali su vücudu daha sağlıklı bir yapıya büründürür.

Vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren alkali su ihtiyaç duyulan pH dengesini sağlamaya da yardımcı olacaktır. Gün içinde düzenli bir şekilde alkali su tüketilmelidir. Alkali su tüketimi sayesinde cilt ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri de alacaktır. Vücudun sağlıklı ve dinç olması için alkali suya ihtiyaç duyulmaktadır. Alkali su genel olarak cilt güzelliğine katkı sağlaması ile bilinir. 

ALKALİ SU İÇMENİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

ALKALİ SU İÇMENİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Alkali suyun pek çok faydası bulunmaktadır. Marketlerde bulunan su şişelerinde pH değeri bulunmaktadır. Bu pH değeri genellikle su içerisindeki hidrojen miktarını anlatır. Bu miktar ne kadar yüksek olursa pH değeri de o kadar yüksek olacaktır.

Su içindeki pH değeri 7’den daha fazla olduğu takdirde ona alkali su denilmektedir. PH değeri 7’nin altında olduğunda bu su asidik özelliklere sahiptir. Alkali su cilde çok faydalıdır. Cildi yenileyen bu su cildi beslerken güzelleşmesini sağlar. Yaşlanma karşıtı bir etkiye sahip olan alkalı su cilde parlaklık kazandırır. bunun yanı sıra alkali su düzenli içildiğinde gözenekler de sıklaştırılır. Gözenekler içerisindeki kirler derinlemesine temizlenir. Bu nedenle alkali su tüketimine de çok dikkat edilmelidir

ALKALİ SU İÇMENİN SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

ALKALİ SU İÇMENİN SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

Alkali su içmenin cilde, vücuda ve saça çok sayıda faydası bulunmaktadır.

  • Cildi derinlemesine temizleyen alkali su aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirmektedir.
  • Sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasını sağlayan alkali su saçları daha parlak ve gür yapar.
  • Saç sağlığının korunması için alkali su tüketimine dikkat edilmelidir.
  • Alkali su tüketildiği takdirde saçlar daha parlak ve sık olur. Bu da saç sağlığını koruyan en önemli unsurlar arasında gösterilmektedir.
  • Alkali suyun belirli tüketimi sayesinde saç sağlığı da korunacaktır. 
ALKALİ SU İÇMEK ZAYIFLATIR MI?

ALKALİ SU İÇMEK ZAYIFLATIR MI?

Sağlığa çok yararı bulunan alkali su zayıflamaya da yardımcı olur. Alkali su düzenli tüketildiği takdirde hücre onarımı yaparak vücudun yenilenmesini de sağlayacaktır. Ayrıca cildi besleyen alkali su yaşlanma karşıtı bir etkiye sahip olur. Bunun yanı sıra alkali su kilo vermeye yardımcı olur. Alkali su sayesinde ödem oluşumu en aza indirilir. Bu sayede dengeli bir şekilde kilo verilerek zayıflama sağlanır.

Sindirim sisteminin de doğru çalışmasını sağlayan alkali su zayıflama sürecine çok fazla katkı sağlamaktadır. O nedenle zayıflamak isteyen kişiler genellikle belli zamanlarda alkali su tüketebilirler. Alkali su oldukça faydalı ve etkilidir. Bu nedenle zayıflama sürecinde diyet ile birlikte alkali su da tüketilmelidir. Yaşlanmayı önleyen alkali su günümüzde sağlıklı bir zayıflamanın da en önemli yardımcısıdır. Zayıflamak için doğru periyotlar ile alkali su tüketilmelidir. Kişiyi zayıflatan alkali su her gün düzenli olarak tüketilmelidir. Bu nedenle alkali su vücudun ödem atmasını sağlar. 

- Reklam -