Ana SayfaMagazinAktör Kevin Spacey, hakkındaki cinsel saldırı davasında suçsuz bulundu

Aktör Kevin Spacey, hakkındaki cinsel saldırı davasında suçsuz bulundu

Güncel Haberler

- Advertisement -

Bir süredir hakkındaki cinsel istismar suçundan yargılanan tiyatro ve sinema oyuncusu Kevin Spacey’nin davasında suçsuz bulundu. Spacey, New York’ta görülen karar duruşmasında, “Star Trek: Discovery” dizisinde oynayan Anthony Rapp’in iddialarının doğru olmadığına yemin ederken, ünlü aktörün avukatları da Rapp’in, müvekkillerinin eğlence sektöründeki başarısını kıskanarak “bir hikaye uydurduğunu” savundu.

SUÇSUZ BULUNDU

Beş erkek ve altı kadından oluşan jüri, Oscar ödüllü Spacey’nin Anthony Rapp’in iddialarından sorumlu tutulamayacağı yönünde karar verdi. Mahkeme çıkışında basın mensuplarının sorularına yanıt vermeyen 63 yaşındaki aktör, hızlı adımlarla aracına binerek uzaklaştı. Spacey’nin avukatı Jennifer Keller, “Jüriye bu yanlış iddiaları gördüğü için çok minnettarım” dedi.

Son dakika haber... Aktör Kevin Spacey, hakkındaki cinsel saldırı davasında suçsuz bulundu

HAKKINDA CİNSEL SALDIRI SUÇLARI VARDI

Şimdilerde “Star Trek: Discovery” dizisinde oynayan 51 yaşındaki Rapp, iki Oscar ve çok sayıda büyük ödüle sahip Spacey tarafından, 14 yaşındayken Broadway’da farklı yer ve zamanlarda cinsel tacize uğradığını iddia etmişti. Hakkındaki cinsel saldırı suçlamalarını birçok defa reddeden Spacey, Rapp’in iddiasını Twitter’dan yanıtlamış, olayı hatırlamadığını belirterek, “Son derece uygunsuz sarhoş davranış” için özür dilediğini ifade etmişti.

Son dakika haber... Aktör Kevin Spacey, hakkındaki cinsel saldırı davasında suçsuz bulunduRapp

Spacey daha önce İngiltere’de 2005-2013 arasında üç erkeğe yönelik cinsel saldırı suçlamalarını reddetmiş, 2019’da ise kendisine yönelik uygunsuz davranış ve cinsel saldırı suçlaması davaları Massachusetts’te mahkeme tarafından düşürülmüştü.

Kaynak: AA / Güncel

Tam Gemi Şok Denemeleri Kevin Spacey Magazin Güncel Haberler

- Reklam -