Ana SayfaMagazinABD'li aktör Bruce Willis'e demans teşhisi konuldu

ABD’li aktör Bruce Willis’e demans teşhisi konuldu

- Advertisement -

Geçtiğimiz sene rahatsızlığından dolayı oyunculuğu bırakan New ABD’li ünlü aktör Bruce Willis’e demans teşhisi konuldu. Oyuncunun ailesi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ünlü ismin iletişim kurma yeteneğinin önemli ölçüde engellendiğini ve hastalığın tedavisinin olmadığını söyledi.

New ABD’li ünlü aktör Bruce Willis’e demans teşhisi konulduğu belirtildi. Willis’in ailesi tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, afazi rahatsızlığı ilerleyen 67 yaşındaki aktöre frontotemporal demans (FTD) teşhisi konulduğu, ünlü oyuncunun iletişim kurma yeteneğini önemli ölçüde engelleyen rahatsızlığına “net bir teşhis konulmasının rahatlatıcı olduğu” kaydedildi.

“HASTALIĞIN TEDAVİSİ YOK”

Açıklamada, “Bugün hastalığın tedavisi yok. Önümüzdeki yıllarda bu gerçeğin değişebileceğini umuyoruz. Bruce’un durumu ilerledikçe, medyanın ilgisinin çok daha fazla farkındalık ve araştırma gerektiren bu hastalığa ışık tutmaya odaklanabileceğini umuyoruz.” ifadeleri yer aldı.

GEÇEN SENE OYUNCULUĞU BIRAKMIŞTI

ABD’li aktörün Mart 2022’de afazi rahatsızlığı nedeniyle oyunculuğu bıraktığı açıklanmıştı. 1970’lerin sonunda Broadway’da sahne alarak oyunculuğa başlayan Willis, yarım asırlık kariyeri boyunca Moonlight, Pulp Fiction ve Die Hard gibi öne çıkan onlarca filmde başrol oynadı. Bruce Willis’in rol aldığı son sinema filmi “Assassin” 31 Mart’ta gösterime girecek.

ABD'li aktör Bruce Willis'e demans teşhisi konuldu

ABD'li aktör Bruce Willis'e demans teşhisi konuldu

ABD'li aktör Bruce Willis'e demans teşhisi konuldu

Kaynak: AA / Mücahit Oktay – Güncel

- Reklam -