Ana SayfaYaşamdan11'inci Alaçatı Ot Festivali 24 Mart'ta başlıyor

11’inci Alaçatı Ot Festivali 24 Mart’ta başlıyor

11’inci Alaçatı Ot Festivali, bu yıl Labada temasıyla 24-27 Mart tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Festival öncesi basın mensuplarıyla İstanbul’da bir araya gelen Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Alaçatı Ot Festivali’nin sadece bir festival değil, aynı zamanda bir yaşam tarzının tanıtılma olduğunu ifade etti.

- Advertisement -

Bu yıl evelik otu olarak da bilinen ‘Labada’ temasıyla gerçekleşecek olan 11’inci Alaçatı Ot Festivali’nin basın toplantısı İstanbulda Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ve festivalin kurucularından olan Ayhan Sicimoğlu ev sahipliğinde gerçekleşti.

ÇEŞME VE ALAÇATI SEVERLERİ DOĞA İLE BULUŞMAYA DAVET EDİYORUZ

Festivale ilişkin bilgi veren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Pandemiden dolayı iki yıl Alaçatı Ot Festivalini iki yıl yapamadık. Bu sene yeryüzündeki cennet Çeşmenin dünya markası olan Alaçatıda insanları bir araya getirmeyi planlıyoruz. Çeşme ve Alaçatı severleri doğa ile buluşmaya davet ediyoruz. Betonların arasına sıkışmış insanların nefes almasına vesile olmasına gayret ettik. Festivalde birçok sürprizimiz olacak. 2019 Alaçatı Ot Festivalinde 1 milyonu aşkın insan katılmıştı. Bu sene daha fazla katılım bekliyoruz. İnsanlar Alaçatı ve Alaçatı Ot Festivalini özledi. Ot toplama ile yemek yarışması, konserler, sanat atölyeleri, söyleşi ve filim gösterilerimiz olacak ifadelerini kullandı.

2022 SEZONUNU ALAÇATI OT FESTİVALİ İLE AÇIYORUZ

Festivalin 24 Martta başlayacağını söyleyen Oran söyle devam etti: Ramazana denk geldiği için bir hafta gerite aldık. Her sene bir otu tema olarak belirliyoruz. Bu seneki temamız Labada otu olacak. Alaçatı Ot Festivali sadece bir festival değil, aynı zamanda bir yaşam tarzının tanıtılmasıdır. Alaçatı severlerle kucaklaşmayı bekliyoruz. 2022 sezonunu Alaçatı Ot Festivali ile açıyoruz.

FEATİVAL KORTEJİ ÜNLÜ İSİMLER EŞLİĞİNDE YAPILACAK

Dünyaca ünlü şeflerin jüri olarak katılacağı, Egede yetişen sayısız otun sergilendiği Alaçatı Ot Festivalinin kurucularından ünlü müzisyen ve sunucu Ayhan Sicimoğlu ve Tülin Onanerin katılımıyla gerçekleşecek olan Festival Korteji ise 25 Mart Cuma günü ünlü isimler eşliğinde yapılacak.

BİRÇOK ETKİNLİK OLACAK

Festival kapsamında, otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere birçok etkinlik gerçekleştirilecek. 26 Mart Cumartesi akşamı Türk Pop Müziğinin önemli isimlerinden Kenan Doğulu da Alaçatı Ot Festivali kapsamında konser verecek.

- Reklam -