Ana SayfaAnne Çocuk1 yaş bebeğe ne hediye alınır?

1 yaş bebeğe ne hediye alınır?

Arkadaşınızın, ailenizden birisinin veya bir tanığınızın 1 yaşına girecek çocuğuna ne hediye alacağınızı mı düşünüyorsunuz? Hem kullanışlı hem de sevimli hediye almak isteyenler için 1 yaş bebeğe alınacak hediyeler…

OYUNCAK MÜZİK ENSTRÜMANLARI

- Advertisement -

Evde küçük bir virtüöze hayır diyebilir misiniz? Basarak ince motor becerilerini, duydukları seslerle kulağını ve farklı hareketlerden farklı bir ses gelmesiyle neden sonuç ilişkilerini güçlendirebilen bu oyuncaklar bebeğin erken yaşta sanatla haşır neşir olmasını sağlıyor.

YAP BOZ

YAP BOZ

Tahtadan, mıknatıstan birçok çeşidi olan yapbozlar, boyutları uygun ve ilgi çekici olursa çocukların tak çıkar becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. Renkleri, şekilleri hayvanları ve birçok şeyi tanımasını sağlayabilir.

OYUNCAK SAAT

OYUNCAK SAAT

Akrebi ve yelkovanı kovalarken ince motor becerilerinin gelişmesinin yanı sıra, sayıları tanımaları, zaman konseptini anlayabilmeleri için sevimli bir saat oldukça faydalı olabilir. Aynı zamanda yemek ve uyku vakitlerine uyum sağlaması için işe yarayabilir.

FARKLI DOKULU TOPLAR

FARKLI DOKULU TOPLAR

Farklı dokularıyla hem duyusal uyarımı ve gelişimi destekleyip hem de atıp tutma ile el göz koordinasyonunu ve zamanla oyun kurmayı öğretir.

CIRTCIRTLI KİTAPLAR

CIRTCIRTLI KİTAPLAR

Genellikle keçeden ve özelleştirilerek üretilen bu kitapları isterseniz oldukça güvenli materyallerle cırt cırtlarla açılan kapılardan, kangurunun kesesine konulan yavrulara kadar, oldukça eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

AKTİVİTE MASASI

AKTİVİTE MASASI

Birçok oyuncağın kombinasyonu olarak yapılabilen bu masalar veya tahtalar birçok beceriyi geliştirirken çocuğa ait bir alan tanımlıyor.

EMEKLEME TÜNELİ

EMEKLEME TÜNELİ

Kısa da olsa bir eğlenceli bir tünel, bebeği emeklemeye teşvik edebilir.

TOP HAVUZU

TOP HAVUZU

Yeterli alanı tanıyabilecek olanlar için böyle bir havuz fikri, çocukların içinde uzun süre zaman geçirebileceği güvenli bir ortam kurmak için harika.

İTMELİ YÜRÜTEÇ

İTMELİ YÜRÜTEÇ

Emekleyen, ayakta durmaya veya yürümeye başlayan çocuklar farklı şekillerde iterek, tutunarak bu oyuncakları kullanabilir ve dengelerini eğlenceli bir şekilde geliştirebilirler.

BLOKLAR

BLOKLAR

Üst üste koymak, sonra devirmek, toparlamak bu yaştaki çocukları uzun bir süre oyalayabiliyor.

- Reklam -